Sveta misa u kućnoj kapelici grofa Erdödyja

U našem novomarofskom dvorcu Erdödy koji je izgrađen 1776. godine, a danas u njemu djeluje Bolnica Novi Marof, postoji kućna kapelica u prizemlju dvorca s korom na prvom katu. Za grofove Erdödy u njoj je služena sveta misa. Grofovi 1923. godine odlaze iz Novog Marofa, a već 1926. godine prostor dvorca je prenamijenjen i počelo je s radom Državno lječilište za plućne bolesti. U prostoru kapele nastavlja se vršiti služba Božja za bolesnike katolike. Poslije drugog svjetskog rata je zabranjeno služenje svete mise i prostor je pretvoren u bolesničku sobu. Godine 1991. kardinal Franjo Kuharić posvećuje novi prostor u prizemlju dvorca namijenjen za bolesničku kapelu svetog Antuna Padovanskog gdje se povremeno služila sveta misa. Dana 6.11.2019. godine, prvi puta nakon drugog svjetskog rata  u prostoru kapele grofa Erdödyja slavljena je sveta misa. Misu je služio fra Nikola Šantek, a okupili su se brojni  bolesnici, djelatnici i volontere Udruge “Srce” koji su i začetnici te ideje. Zvono te kapelice još se uvijek nalazi na krovu dvorca i još je u funkciji.