Svjetski dan bolesnika

Ovaj svjetski dan utemeljio je papa Ivan Pavao II, a cilj tog dana jest da se društvo senzibilizira za potrebe bolesnika, te da im se osigura bolja zdravstvena skrb. Želi podići svijest o potrebama bolesnika i podsjetiti na prava koja svatko od nas ima kada se nalazi u ulozi bolesnika. Želi se zahvaliti svima onima koji skrbe o bolesnicima, a to su zdravstveni i nezdravstveni radnici te brojni drugi djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o bolesnih. U Katoličkoj Crkvi se taj dan slavi spomendan Blažene Djevice Marije Lurdske, budući da je marijansko svetište u Lourdesu poznato po brojnim čudesnim ozdravljenjima. U suradnji sa Službom za produženo liječenje i palijativnu skrb Novi Marof je Udruga “Srce” sa svojim duhovnikom organizirala svetu misu i susret s bolesnicima iz naše bolnice u punoj bolničkoj kapelici.