Sudjelovanje na 3. Konferenciji o palijativnoj skrbi s međunarodnim sudjelovanjem u Puli

Od 4. do 6. svibnja u Puli je održana konferencija o palijativnoj skrbi s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom „Palijativna skrb u zajednici, Hrvatska i europska iskustva“. Na konferenciji su sudjelovali brojni gosti iz cijele Hrvatske, ali i iz mnogih država Europe.  Konferenciji je prisustvovalo oko 400 sudionika, održano je oko 50 stručnih izlaganja i diskusija na kojima se razgovaralo o psihološkoj i duhovnoj skrbi, stacionarima, iskustvima rada u palijativnoj službi, volonterima i profesionalcima, koordinaciji unutar raznih institucija posvećenih brizi o najtežim bolesnicima. Izlaganjima su doprinijeli i naši volonteri udruge Srce. Volonteri Ines Broz i Nikola Volarić sudionike su kratko upoznali s radom i ciljem udruge te prikazali video uradak (https://www.youtube.com/watch?v=ozf0REYAizI) o dosadašnjem djelovanju Udruge “Srce”. Volonter i psiholog Emanuel Lacković predstavio je udrugu i svoj rad posterom s temom „Uloga psihologa u palijativnoj medicini“. Oboružani novim znanjima, iskustvima i poznanstvima dobivenih na ovoj konferenciji volonteri su stekli novu snagu i poticaj za daljnje volontiranje.

Fotografije s konferencije možete pogledati u nastavku.