Dan otvorenih vrata EU projekta

U Službi za produženo liječenje i palijativnu skrb Novi Marof, a povodom Dana otvorenih vrata dana 11. svibnja 2018. godine prezentirana je provedba projekta ”Izgradnja spojnog objekta između Odjela II i Odjela III sa servisnom internom prometnicom i opremanje Službe za produženo liječenje i palijativnu skrb Novi Marof”. Radi se o projektu u vrijednosti od 51,5 milijuna kuna koji je financiran bespovratnim sredstvima Europske unije. Program je započeo posjetom Službi za produženo liječenje i palijativnu skrb, odnosno dijelu koji se izgrađuje i koji bi trebao biti dovršen i opremljen do rujna ove godine. Program je nastavljen obraćanjem ravnatelja Opće bolnice Varaždin Nenada Kudelića, zamjenika varaždinskog župana Roberta Vugrina, pomoćnika ministra zdravstva Gordana Žanića i gradonačelnika grada Novog Marofa Siniše Jenkača. Svi su izrazili zadovoljstvo ovim projektom i nadu u daljnja ulaganja i razvitak bolnice u Novom Marofu. U program su se uključili i volonteri udruge Srce. Ponajprije izlaganjem Miljenke Šimec koja je predstavila rad i važnost udruge Srce u palijativnoj skrbi u Novom Marofu, a desetak volontera uključilo se u radionicu sa studentima sestrinstva u sklopu vježbovne nastave iz kolegija: Palijativna zdravstvena njega, pod vodstvom dr.sc. Marijane Neuberg. Volonteri su sa studentima podijelili svoja svjedočanstva i iskustva u volontiranju u palijativnoj udruzi.