„KOŽA I POVREDE“ – Edukacija volontera i članova Udruge

IMG_2163

U prostoru Službe za produženo liječenje i palijativnu skrb Novi Marof, 27. travnja 2016. godine održana je edukacija volontera Udruge „Srce“ NM , a tema predavanja bila je „Koža i povrede“.

Kako je koža od vitalnog značaja za naše cjelokupno zdravlje i čini naš najveći i najvidljiviji organ, briga o zaštiti od oštećenja i infekcija nužna je za cjelokupno zdravlje. Sudionici su tijekom edukacije imali priliku čuti informacije o građi i funkciji kože, o vrstama povreda i njihovom zbrinjavanju. Tema je bila popraćena prezentacijom pravilnog zbrinjavanja rana u kućnim uvjetima i razmjenom iskustava vezanih uz narodnu medicinu i običaje.

IMG_2166

Potaknuti idejom o dostupnosti  potrebnog matrijala za zbrinjavanje rana, sudionicima edukacije podijeljeni su simbolični prigodni pokloni kako bi stečene vještine i znanja mogli lakše i brže praktično primjeniti u svakodnevnom životu .

Dijana Hereković