Stručni skup “Pružatelji skrbi osobama starije životne dobi u obitelji na području grada Zagreba”

18.studenog 2015.g. je održan STRUČNI SKUP na kojem su bili predstavljeni rezultati istraživanja na temu “Pružatelji skrbi osobama starije životne dobi u obitelji na području grada Zagreba” u dvorani Gradske skupštine Grada Zagreba. Posebna je važnost ovakvog istraživanja jer je prvo takve vrste provedeno u RH nakon kojeg je stečen uvid u položaj, potrebe, poteškoće i aktivnosti s kojima se svakodnevno susreću obitelji-njegovatelji. Od velikog je značaja potreba za unapređenje njihovog položaja u društvu. Posebno je bio naglasak na očuvanju mentalnog zdravlja pružatelja usluga. Provedeno je korisno vrijeme i nakon skupa u razmjeni iskustava između djelatnika raznih Institucija, Udruga te s prof.dr.sc. Anom Štambuk s Pravnog fakulteta Studijskog centra socijalnog rada koja predaje socijalnu gerantologiju i izvodi nastavu iz izbornog kolegija Palijativna skrb za starije osobe.