Posjet skupine Jabučice iz vrtića Novi Marof

(preneseno sa web stranice Vrtića Novi Marof)

“U PALAČI GROFICE LUJZE
 
„Gdje živi Grofica?“ pitala su djeca nakon posjeta  „Grofice Lujze“.
Upoznavanjem  značaja Grofice za naš grad djeca su iskazala želju za  posjetom Grofičinom dvorcu u krugu Bolnice Novi Marof. Vezano za grofičin humanitarni rad i brigu za bolesnike potaknuli smo senzibilitet djece prema starim i nemoćnim osobama smještenim na odjelu Palijativne skrbi u Bolnici, te smo ih darivali jabučnim slasticama koje smo izradili s roditeljima na druženju. Uz osoblje Bolnice  proveli smo  ugodno druženje sa bakama i djedom  na dvorištu. Djeca su uočila da i stari ljudi imaju kućne ljubimce(ribice i mačiće) i da se o njima brinu, da ne budu sami. Posjet smo završili u sobi Grofice Lujze, sjedili u grofičinom stolcu i pogledali crtani film „Petar i zmaj“. Na povratku smo uživali pomatrajući boje jeseni u  stoljetnom parku. Za nova iskustva zahvaljujemo našoj ravnateljici  gospođi Karolini Fotak i socijalnoj radnici Bolnice gospođi Miljenki Šimec.”