Posjet Područnoj školi Remetinec

IMG_8547

U petak, 27.5.2016., u prostorima PŠ Remetinec, u suradnji s Udrugom za palijativnu pomoć „Srce“, održano je prikazivanje animiranog filma „Petar i Zmaj“ Udruge Krijesnica učenicima od 1. od 4. razreda. Film predstavlja malo drugačiji pogled na svijet dječje onkologije. Prepun humora i optimizma djeci objašnjava što se događa u tijelu dječaka kojega je napao „zmaj“, od prvih simptoma, liječenja, posustajanja i tuge do nove odlučnosti i hrabrosti te konačnog izlječenja uz veliku potporu i ljubav obitelji, prijatelja i medicinskog osoblja. U suradnji s učiteljicama PŠ Remetinec, učenici su nakon projekcije imali priliku komentirati film i podijeliti vlastite doživljaje i emocije, te je održana kratka vježba emocionalne pismenosti uz vodstvo psihologa Emanuela Lackovića.