Sudjelovanje naših volontera kao predavača na studiju medicine

Završeno je sudjelovanje naših volontera kao predavača u izvedbi nastave predmeta “Palijativna medicina” na integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju medicine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Nastavu zimskog semestra 2020/2021 studentima šeste godine medicine obilježila su online predavanja kroz 12 turnusa preko platforme Zoom. Naši su volonteri (Tatjana Jurkin Vnučec, dr.med., Miljenka Šimec, mag.soc.rada., Dvorski Marija, mag.pharm., Lacković Emanuel, mag.psych.) približili svoja znanja i višegodišnja iskustva u radu s palijativnim bolesnicima studentima medicine kroz seriju predavanja pod nazivom “Multidisciplinarni bolnički palijativni tim – iskustva i izazovi”. Studentima je detaljno opisan širok raspon djelatnosti i profesionalnih iskustava svih članova bolničkog palijativnog tima, uz istaknutu važnost lokalne zajednice i prikaz rada naše Udruge. Kolegij Palijativna medicina je, prema riječima  voditelja, prof.dr.sc. Marijane Braš i profesora dr.sc. Veljka Đorđevića, jedan od najviše ocijenjenih kolegija od strane studenata. Ponosni smo da svoja znanja i iskustva u radu s palijativnim bolesnicima možemo prenositi studentima.